Uykuya Çözüm-Lavanta Uyku Yastığı-Mavi

Fiyat : ₺38,00(KDV Dahil)
₺14,95 'den başlayan taksitlerle

FİL OBJESİ AKSESUAR OLARAK KULLANILMIŞTIR.

KARGO PAKETİNE SADECE 12 X9 cm 1 adet mavi kurdelalı LAVANTA YASTIĞI EKLENMEKTEDİR. BİLGİNİZE.

.

12 cm x 9 cm olarak %100 pamuk kumaştan ve en kaliteli lavanta eklenerek bebeklerin uykuya geçişini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Bebeğinizin yastığının içine veya yastığının yanıbaşına koyabilirsiniz.

Bebeğinize keyifli uykular, size de rahat bir kahve molası dileriz:)

Sevgilerimizle

VeraZeyn

 

Lavanta Yastığımız Hakkında  Alıntıdır.

Açıklama: http://i.milliyet.com.tr/YazarResimleri/fft6_mf136928.Jpeg

Bitkilerle gelen sağlık  |  Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu[email protected]Tüm Yazıları »

 

Değerli okuyucu, lavanta (Lavandula angustifolia) tarih boyunca hep süs bitkisi olarak değerlendirilmiştir. Ülkemizde de özellikle Akdeniz Bölgesi’nde  yetiştirilen bir bitkidir. İngiliz ve Amerikan mutfağında bazı etli yemeklerde sosun içerisine taze lavanta çiçekleri ve körpe olan lavanta yaprakları ilave edilir. Sosa, mükemmel bir aroma kazandırır. Kendine has hoş kokusundan dolayı parfümeri ve kozmetik endüstrisinde de kullanılmaktadır. Lavantanın yağı kozmetik sanayinde kullanılır. 
Yastık içinde kese 
Hemen hemen herkes onun hoş kokusunun sadece çiçeklerinde olduğunu zanneder. Halbuki, yaprakları ve yaprak sapları da o muhteşem kokuya sahiptir. Çiçekleri ve yaprakları birbirlerinden tamamen farklı özellikte etkin maddeler içermektedir. Rahat ve sakin bir uykuyu sunan güç, lavantanın ağırlıklı olarak çiçeklerinde değil, yapraklarında ve gövde saplarında saklıdır. Avrupa ve ABD’de anneler 
Açıklama: http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2009/01/12/fft16_mf163460.Jpegbebeklerin yastıklarının içerisine lavantadan çiçeklerinin bulunduğu küçük kesecik yerleştirirler. Bu sayede bebeklerinin huzurlu uyumalarını sağlar. 
Rahat uyku için
Anneannemin elbise dolabının bir ayrıcalığı vardı... Özenle katlanmış giysilerinin arasında ince tülbentlere sarılmış, yapraklı lavanta çiçekleri bulunurdu. Giydiği elbiseleri de ilk bir iki gün  lavanta kokardı. Bazı geceler anneannemin odasında yer yatağında yatardım. Onun odasında uyuduğum geceler, lavanta kokusunu yastık yüzlerinde de derin derin algılardım. Öylesine rahat uyurdum  ki...  Yıllar sonra, lavanta üzerine yaptığım çalışmalarımda ilk gördüğüm, içerdiği en az ondört tane sedatif (teskin edici, rahatlatıcı) özelliği olan etkin maddeyi içerdiğiydi.  
Antiseptik etkisi 
Lavantanın, antik çağlarda antiseptik olarak kullanıldığı bilinmektedir. Birinci Dünya Savaşı esnasında yaralanan askerlerin, yaraları hastabakıcılar tarafından lavanta suyu ile dezenfekte edilmekteydi. Doksanlı yılların başlarında bazı araştırmacılar lavantanın sedatif (teskin edici, dinlendirici) ve analjezik (ağrı kesici) özelliğinin olduğuna dair makaleler yayınladılar. Ancak benim araştırmalarımda gördüğüm, lavanta çiçeğinin karaciğer metabolizmasının sağlıklı çalışması üzerindeki olumlu etkisi ile hepatite ve saç dökülmesine karşı kullanımı onun en önemli iki özelliği olduğudur. Genel karaciğer rahatsızlığı veya karaciğer yetmezliği şikâyeti olanların imdadına yetişen bir bitkidir. 
Kronik Hepatit-B ve Hepatit-C hastalarının da uygulayabilecekleri lavanta kürü,  Hepatit-B ve  Hepatit-C virüslerinin aktive olmasına  karşı, karaciğer metabolizmasını güçlendirmektedir. Kısaca, bu kür karaciğerin bağışıklık sistemini öylesine güçlendirmektedir ki, her iki virüsün de  çoğalmasını büyük oranda baskılayabilmektedir (antiproliferatif).  
Not: Eğer yüksek tansiyon hastası iseniz, lavanta kürünü uygulamayınız. 

Yazının devamı için link: http://www.milliyet.com.tr/-/prof-dr--ibrahim-adnan-saracoglu/cafe/yazardetay/13.01.2009/1046123/default.htm
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR